Tématické pohádky na jeviště

= starobylé venkovské rituály v bohatě kostýmovaném pohádkovém příběhu. 

V Á N O C E :

Vánoční diamant:

Vánoční diamant
Vánoční diamant

Romantická vánoční pohádka. Andílek ztratí kouzelný vánoční diamant, který plní tajná přání. Kvůli němu se v hájovně maminka s tatínkem nejspíš nedočkají vytouženého miminka. Tak to Andílek nemůže nechat a společně s tulákem Kašparem přijdou na to, jak všechno napravit. Miminko se narodí právě o vánocích a svátky jsou jako z pohádky. Scénář: Darina Martinovská. Výprava a režie: Ludmila Razimová 4.herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.


Dva sněhuláci o vánocích:

Dva sněhuláci o vánocích
Dva sněhuláci o vánocích

Klasická pohádka s řadou vánočních koled. Dva sněhuláci se objeví u chaloupky na kraji lesa. Na chaloupku si dělá zálusk zlobivý čertík, který by rád v chaloupce zkazil vánoce. To naši sněhuláci nedovolí a začnou chaloupku bránit. Čertík se nestačí divit a nakonec odtáhne s nepořízenou. Vánoce v chaloupce se vydaří a naši sněhuláci dostanou od pantáty dokonce nádherný dárek ... Scénář a režie: Ludmila Razimová Scéna: Akad.malířka Ludmila Razimová st. 4.herci. Hudba lidová. Pro děti od 3 do 10let. Délka 60 min.


Vánoce v naší chaloupce:

Vánoce v naší chaloupce
Vánoce v naší chaloupce


Tetka Liduška připravuje vánoce podle staročeských zvyků. Do její chaloupky zabloudí popletený andílek, který chce najít kouzelného vánočního kapříka. Čert kapříka ukradne a vrátí ho, jen když mu andílek splní tři přání. Tetka Liduška ale andílkovi bude pomáhat. Čert nevyhraje a ještě k tomu dostane v pekle pěkně za uši. Postavíme s dětmi živý Betlém a zazpíváme si známé koledy. Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. 3 až 5 herců. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 65 minut.

MASOPUST:

Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla:

Jan Anička o masopustu ke štěstí přišla
Jan Anička o masopustu ke štěstí přišla

Děti se seznámí s průběhem Masopustu, proč se vůbec slaví a co na něm nesmí chybět... Anička a Boženka najdou službu u hospodáře ve statku, kde se právě všechno chystá na přípravu masopustních oslav. Od Popeleční středy mají dny svoje tradice. Děvčata zjistí, proč se čtvrtku říká Tučný, co se děje o masopustní Taneční neděli, proč se pondělnímu bálu říká Mužovský a co všechno se musí stát o Masopustním úterý, aby Masopustní slavnosti dopadly, jak se patří. Anička se zamiluje do jedné masky a přitom vůbec neví, kdo se pod ní schovává... Scénář podle starých kronik, výprava a režie Ludmila Razimová. 5 herců + technik. Pro děti od 4 let. Délka 65 minut.

V E L I K O N O C E :

Velikonoční království:

Velikonoční království
Velikonoční království

Zajíček Matěj se vydal pro proutky na pomlázku. Díky kouzelné vrbě se dostane do Velikonočního království, kde se připravují velikonoční koledy. Matěj se potká s velikonočním skřítkem. Společně pomohou hodné Aničce a Vinckovi, kterým panímáma nepřeje jejich lásku. Velká výpravná pohádka o velikonočních zvycích. 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.

Výrobu představení podpořila Nadace život umělce 


Veselé velikonoce:

Veselé velikonoce
Veselé velikonoce

Víte, podle čeho se pozná nejlepší koledník? Dozvíte se to v našem pohádkovém pásmu s velikonoční tématikou a známými lidovými písničkami. V chaloupce bydlí panímáma s líným synkem Honzou. Honza nejraději ze všeho spí na peci a nechce s ničím pomáhat. Naštěstí chodí za panímámou na návštěvy šikovná Kačenka od sousedů, ráda se pořád učí něco nového a ještě k tomu se jí Honza moc líbí. Prožijete s nimi tři příběhy o staročeských lidových zvycích.. Co myslíte, podaří se nakonec Kačence líného Honzu probudit? Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. 3 herci. Pro děti od 4 do 10 let. Délka : cca 55.minut.


Jak skřítek o velikonocích zachránil barvičky:

Jak skřítek o velikonocích zachránil barvičky
Jak skřítek o velikonocích zachránil barvičky

Skřítek Popleta omylem začaruje barvičky a velikonoční kraslice jsou jen bílé. Pohádková babička pošle skřítka do světa, aby barvy přinesl zpátky. Ke skřítkovi se přidá koledník Mojmír a velikonoční Zajiček.  Týden před velikonoci má každý den svoji barvu. Podaří se skřítkovi barvičky zase posbírat a vyzdobit barevné kraslice? Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.