Tématické pohádky na jeviště

= starobylé venkovské rituály v bohatě kostýmovaném pohádkovém příběhu. 

V Á N O C E 2022 

Vánoční diamant

Vánoční diamant
Vánoční diamant

Romantická vánoční pohádka. Andílek ztratí kouzelný vánoční diamant, který plní tajná přání. Kvůli němu se v hájovně maminka s tatínkem nejspíš nedočkají vytouženého miminka. Tak to Andílek nemůže nechat a společně s tulákem Kašparem přijdou na to, jak všechno napravit. Miminko se narodí právě o vánocích a svátky jsou jako z pohádky. Scénář: Darina Martinovská. Výprava a režie: Ludmila Razimová 4.herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.


Dva sněhuláci o vánocích

Dva sněhuláci o vánocích
Dva sněhuláci o vánocích

Klasická pohádka s řadou vánočních koled. Dva sněhuláci se objeví u chaloupky na kraji lesa. Na chaloupku si dělá zálusk zlobivý čertík, který by rád v chaloupce zkazil vánoce. To naši sněhuláci nedovolí a začnou chaloupku bránit. Čertík se nestačí divit a nakonec odtáhne s nepořízenou. Vánoce v chaloupce se vydaří a naši sněhuláci dostanou od pantáty dokonce nádherný dárek ... Scénář a režie: Ludmila Razimová Scéna: Akad.malířka Ludmila Razimová st. 4.herci. Hudba lidová. Pro děti od 3 do 10let. Délka 60 min.


Vánoce v naší chaloupce

Vánoce v naší chaloupce
Vánoce v naší chaloupce


Tetka Liduška připravuje vánoce podle staročeských zvyků. Do její chaloupky zabloudí popletený andílek, který chce najít kouzelného vánočního kapříka. Čert kapříka ukradne a vrátí ho, jen když mu andílek splní tři přání. Tetka Liduška ale andílkovi bude pomáhat. Čert nevyhraje a ještě k tomu dostane v pekle pěkně za uši. Postavíme s dětmi živý Betlém a zazpíváme si známé koledy. Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. 3 až 5 herců. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 65 minut.

MASOPUST v roce 2023

Anička a maškary

Jan Anička o masopustu ke štěstí přišla
Jan Anička o masopustu ke štěstí přišla

Děti se seznámí s průběhem Masopustu, proč se vůbec slaví a co na něm nesmí chybět... Anička a Boženka najdou službu u hospodáře ve statku, kde se právě všechno chystá na přípravu masopustních oslav. Od Popeleční středy mají dny svoje tradice. Děvčata zjistí, proč se čtvrtku říká Tučný, co se děje o masopustní Taneční neděli, proč se pondělnímu bálu říká Mužovský a co všechno se musí stát o Masopustním úterý, aby Masopustní slavnosti dopadly, jak se patří. Anička se zamiluje do jedné masky a přitom vůbec neví, kdo se pod ní schovává... Scénář podle starých kronik, výprava a režie Ludmila Razimová. 5 herců + technik. Pro děti od 4 let. Délka 65 minut.

V E L I K O N O C E :

Velikonoční království

Velikonoční království
Velikonoční království

Zajíček Matěj se vydal pro proutky na pomlázku. Díky kouzelné vrbě se dostane do Velikonočního království, kde se připravují velikonoční koledy. Matěj se potká s velikonočním skřítkem. Společně pomohou hodné Aničce a Vinckovi, kterým panímáma nepřeje jejich lásku. Velká výpravná pohádka o velikonočních zvycích. 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.

Výrobu představení podpořila Nadace život umělce 


Jak Honza koledoval

Veselé velikonoce aneb Jak Honza koledoval
Veselé velikonoce aneb Jak Honza koledoval

Víte, podle čeho se pozná nejlepší koledník? Dozvíte se to v naší pohádce s velikonoční tématikou a známými lidovými písničkami. V chaloupce bydlí panímáma s líným synkem Honzou, který nejraději spí a nechce s ničím pomáhat. Na návštěvy k nim chodí šikovná Kačenka a té se Honza moc líbí. Prožijete s nimi tři příběhy o staročeských lidových zvycích.. Co myslíte, podaří se nakonec Kačence líného Honzu probudit? Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. 3 herci. Pro děti od 4 do 10 let. Délka : cca 55.minut.


Jak skřítek o velikonocích zachránil barvičky  ... premiéra 1.4.2022

Jak skřítek o velikonocích zachránil barvičky
Jak skřítek o velikonocích zachránil barvičky

Skřítek Popleta omylem začaruje barvičky a velikonoční kraslice jsou jen bílé. Pohádková babička pošle skřítka do světa, aby barvy přinesl zpátky. Ke skřítkovi se přidá koledník Mojmír a velikonoční Zajiček.  Týden před velikonoci má každý den svoji barvu. Podaří se skřítkovi barvičky zase posbírat a vyzdobit barevné kraslice? Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.

Výrobu představení finančně podpořila Nadace Život Umělce
© 2020 LIDUŠČINO DIVADLO
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!