Tématické pohádky na jeviště

= starobylé venkovské rituály v bohatě kostýmovaném pohádkovém příběhu. 

V Á N O C E :

Vánoční diamant:

Romantická vánoční pohádka. Andílek ztratí kouzelný vánoční diamant, který plní tajná přání. Kvůli němu se v hájovně maminka s tatínkem nejspíš nedočkají vytouženého miminka. Tak to Andílek nemůže nechat a společně s tulákem Kašparem přijdou na to, jak všechno napravit. Miminko se narodí právě o vánocích a svátky jsou jako z pohádky. Scénář: Darina Martinovská. Výprava a režie: Ludmila Razimová 4.herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.


Dva sněhuláci o vánocích:

Klasická pohádka s řadou vánočních koled. Dva sněhuláci se objeví u chaloupky na kraji lesa. Na chaloupku si dělá zálusk zlobivý čertík, který by rád v chaloupce zkazil vánoce. To naši sněhuláci nedovolí a začnou chaloupku bránit. Čertík se nestačí divit a nakonec odtáhne s nepořízenou. Vánoce v chaloupce se vydaří a naši sněhuláci dostanou od pantáty dokonce nádherný dárek ... Scénář a režie: Ludmila Razimová Scéna: Akad.malířka Ludmila Razimová st. 4.herci. Hudba lidová. Pro děti od 3 do 10let. Délka 60 min.


Jak Vánoční zvoneček přelstil čerta:

Staročeské vánoce v bohatém napínavém příběhu. Vánoční zvoneček se těší, až bude o vánocích zvonit u stromečku v malebné venkovské chaloupce. Právě tady se objeví čert a chce rozeštvat Jeníčka a Mařenku, kteří tu bydlí a mají se rádi. Zvoneček poprosí o pomoc vánoční zvonky a společně se jim podaří čerta vyhnat. Jeníček s Mařenkou se usmíří a oslaví krásné svátky.

Scénář, výprava a režie: Ludmila Razimová.                                       4.herci + technik. Pro děti od 3 do 11 let. Délka 60 minut.   


Pohádkový Betlém:


Tetka Liduška připravuje vánoce podle staročeských zvyků. Do její chaloupky zabloudí popletený andílek, který chce najít kouzelného vánočního kapříka. Čert kapříka ukradne a vrátí ho, jen když mu andílek splní tři přání. Tetka Liduška ale andílkovi bude pomáhat. Čert nevyhraje a ještě k tomu dostane v pekle pěkně za uši. Postavíme s dětmi živý Betlém a zazpíváme si známé koledy. Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. 3 až 5 herců. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 65 minut.

V E L I K O N O C E :

Velikonoční království:

Zajíček Matěj se vydal pro proutky na pomlázku. Díky kouzelné vrbě se dostane do Velikonočního království, kde se připravují velikonoční koledy. Matěj se potká s velikonočním skřítkem. Společně pomohou hodné Aničce a Vinckovi, kterým panímáma nepřeje jejich lásku. Velká výpravná pohádka o velikonočních zvycích. 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.

Výrobu představení podpořila Nadace život umělce 


O neposedné pomlázce:

Představení plné koled a lidových písniček. Jenda cestou ze školy usne na louce. Po bouřce se ocitne na stejném místě, ale v úplně jiném století. Panímáma v chaloupce právě chystá velikonoční oslavy. Objeví se tu zatoulaná ovečka. Jenda se s ní skamarádí. Poznává, jak se dříve slavily na vesnici svátky jara a na Velký pátek zažije ohromné dobrodružství... Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. 4.herci + tech. Pro děti od 4 do 11 let. Délka 60 minut.


Veselé velikonoce:

Víte, podle čeho se pozná nejlepší koledník? Dozvíte se to v našem pohádkovém pásmu s velikonoční tématikou a známými lidovými písničkami. V chaloupce bydlí panímáma s líným synkem Honzou. Honza nejraději ze všeho spí na peci a nechce s ničím pomáhat. Naštěstí chodí za panímámou na návštěvy šikovná Kačenka od sousedů, ráda se pořád učí něco nového a ještě k tomu se jí Honza moc líbí. Prožijete s nimi tři příběhy o staročeských lidových zvycích.. Co myslíte, podaří se nakonec Kačence líného Honzu probudit? Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. 3 herci. Pro děti od 4 do 10 let. Délka : cca 55.minut.


Jak skřítek o velikonocích zachránil barvičky:

Skřítek Popleta omylem začaruje barvičky a velikonoční kraslice jsou jen bílé. Pohádková babička pošle skřítka do světa, aby barvy přinesl zpátky. Ke skřítkovi se přidá koledník Mojmír a velikonoční Zajiček.  Týden před velikonoci má každý den svoji barvu. Podaří se skřítkovi barvičky zase posbírat a vyzdobit barevné kraslice? Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.