O našem divadle

Ludmila Razimová (Liduška) 

po studiu herectví u PHDr Ivana Vyskočila a Hany Smrčkové + praxi divadelní manažerky kdysi převzala vedení zájezdového divadla Stanislava Oubrama (Městská divadla pražská a Městské divadlo v Mostě), o které se stará dodnes. Mimo hereckou, manažerskou a produkční práci píše vlastní scénáře, nebo dramatizace knih vybraných autorů. Na výtvarné složkce divadelní výpravy má podíl maminka, akademická malířka stejného jména.

Liduščino divadlo má za dobu svého trvání na kontě: 

30 premiér divadelních představení pro děti, 1 premiéru alternativního představení pro dospělé, 2 premiéry retro-kabaretů pro dospělé, 1 premiéru hudebního pořadu autorských písniček. 1 premiéru pořadu o hudbě A. Dvořáka vyrobenou na zakázku pro Hudební Festival Antonína Dvořáka v Příbrami, scénář pro Volyňské Čechy o staročeských lidových zvycích a řadu výstav našich loutek, obrazů, částí scénické výpravy a kostýmů s originálním programem při vernisážích.

Členové souboru

Jaroslava Stránská


Televizní i divadelní herečka. 

Po studiu Pražské konzervatoři nastoupila do Národního divadla, do Divadla na zábradlí a nakonec do Černého divadla Jiřího Srnce, se kterým objela celý - opravdu CELÝ - svět! Dobu dospívání připomenou Discopříběhy (kadeřnice Jitka) a jako zralou krasavici ji vídáte coby policistku Lucii Krásenskou v seriálu Policie Modrava.. 22 let účinkovala ve všech titulech Liduščina divadla, jehož je ozdobou. V roce 2020 rozšířila své pole působnosti i na večerní tituly pro dospělé a v našich pohádkách ji budete vídat už jen příležitostně.

Genny Ciatti

Italsko-česká muzikálová zpěvačka a herečka

Vystudovala muzikálový obor na Pražské konzervatoři. Už v 17 letech vyhrála konkurz do muzikálu Děti ráje, kde účinkovala celých 10 let v pražské i brněnské verzi. Potkáte ji ve vánočním muzikálu "Kapka medu pro Verunku" v pražské Hybernii a ve skupině ABBA Stars!!!, která zabodovala v Českém slavíku 2013 jako Skokan roku.a brázdí pódia po celé Evropě.

Od srpna 2020 ji budete vídat ve všech titulech našeho souboru.

Jakub Vindiš

Herec.

Dlouhá léta působí ve staropražském černém divadle v Rytířské ulici. Spolupracoval se Studiem Dva v představení Hlava v písku a s Národním divadlem v představení Vítejte v Thébách. V  televizním seriálu Mordparta s Jiřím Bartoškou hrál forenzního technika. V Liduščině divadle ho vídáte ve vánočních představeních jako skvělého čerta, v Kosích bratrech jako kosa Václava, v Pošťácké pohádce jako skřítka, v titulu Čert a Káča podle Antonína Dvořáka v roli skladatele a v dalších titulech.


Michal Roneš

Herec, zpěvák a tanečník.

Po DAMU a působení v Městském divadle Příbram utekl do Kanady, kde vystupoval v kabaretních představeních. Po návratu nastoupil do Liduščina divadla a následně do Divadla Radka Brzobohatého, kde byl představitelem komických postav. Zpíval ve sboru Státní opery v Praze. V LiduDiv strávil po svém návratu z emigrace celých 15 let. Po svém odchodu na odpočinek zaskočí už jen tak příležitostně a pro legraci ...

Tomáš Hořejš

Skladatel, hudebník, pedagog.

Po studiu na pražské konzervatoři účinkoval v mnoha hudebních skupinách a v autorském divadle pro děti, pro které skládal první písničky. Psal písničky pro Ivetu Bartošovou, např. "Nejsem to já" a "Smutné chvíle". Jeho melodie jsou hudebně velmi bohaté. V současné době působí jako hudební pedagog v Praze 8 a píše písničky a scénickou hudbu pro Liduščino divadlo.

Jiří Macák

jevištní mistr, ovládá světla i zvuky

S Jirkou se potkáte ještě předtím, než se otevře opona. Napřed totiž uslyšíte znělku našeho divadla. Pustí vám ji Jirka. Potom se na zavřené oponě objeví první obrysy barevných světel. Ta rozsvítí taky Jirka. Aby je ale mohl rozsvítit, musí alespoň dvě hodiny před začátkem běhat se štaflemi po jevišti, lézt po lávkách pod střechou divadla, mířit reflektory s různými barvami na potřebná místa a běhat do kabiny, kde se všechno ukládá do paměti světelné aparatury. Otevření opony má potom většinou za úkol taky Jirka. A tak to jde se světelnými změnami a nahranými zvuky po celou dobu představení. Bez něj by to prostě nešlo.