O našem divadle

Ludmila Razimová (Liduška) kdysi převzala vedení zájezdového divadla. Před 20 lety přizvala bývalou kolegyni z Černého divadla Jiřího Srnce, Jaroslavu Stránskou a později Petra Beneše - uměleckého šéfa Černého divadla.. Od této proměny soubor vystupuje pod názvem Liduščino divadlo. V původní sestavě jsme hráli s Jirkou Kohoutem, který dnes působí v Rádiu Junior.

Soubor je složen výhradně z profesionálních (vystudovaných) herců a hudebníků. Specializujeme se na staročeské lidové tradice v mluveném i scénickém projevu. Kostýmy a scénickou výbavu rekonstruujeme podle pramenů z muzeí a jako rekvizity využíváme často skutečné dobové předměty.

Ludmila Razimová je autorkou scénářů, dramatizací, textů k písničkám, scénické i kostýmové výbavy a výroby loutek. Autory scénické hudby a melodií k písničkám jsou skladatelé Tomáš Hořejš a Jan Kovářík. 

Náhled univerzálního plakátu
Náhled univerzálního plakátu

Poznejte náš tým

Jaroslava Stránská


Filmová, televizní i divadelní herečka. 

Znáte ji už od dětských let z dětských rolí. Po pražské konzervatoři nastoupila do Národního divadla, do Divadla na zábradlí a nakonec do Černého divadla Jiřího Srnce, se kterým objela celý svět. Dobu dospívání připomenou Discopříběhy (kadeřnice Jitka) a jako zralou ženu ji vídáte coby policistku Lucii Krásenskou v seriálu Policie Modrava.

Účinkuje ve všech titulech Liduščina divadla, jehož je ozdobou.

Pavel Žabka

Kyratista, zpěvák, herec a tanečník. 

Jako dorostenec působil ve folklórním souboru. Nyní je členem kapely Phatlip, která dobývá srdce nejmladší generace a spolupracuje dlouhodobě i s americkovou hip-hopovou legendou jménem Afu-Ra. Ve volných chvílích pomáhá v pořadatelské činnosti např. na festivalu Sázavafest ad.

V LiduDiv hraje v titulech: Princezna Koloběžka, Vánoční zvoneček vypravuje, Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla a přibydou další 


Jaroslav Nicolas Milíček

Zpěvák a herec. 

Působil ve zlínském divadle. Po příchodu do Prahy se úspěšně začlenil do Liduščina divadla a hned potom vstoupil jako sólista do muzikálu Děti ráje, oceněným prestižní cenou Thálie. Spolupracuje s Markem Dobrodinským na revivalu skupiny Ricchi E Poveri, která jejich revival velmi ocenila.

V LiduDiv ho vídáte jako krále v Princezně Koloběžce, jako slamáka v "Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla" a jako rytíře v pohádce "O krásném pávu a začarovaném hradu"


Jakub Vindiš

Herec.

Dlouhá léta působí ve staropražském černém divadle v Rytířské ulici. Spolupracoval se Studiem Dva v představení Hlava v písku. V současné době hraje forenzního technika v oblíbeném televizním seriálu Mordparta s Jiřím Bartoškou. V Liduščině divadle ho vídáte ve velikonočních a vánočních představeních a v titulu Čert a Káča podle Antonína Dvořáka.


Evžen Hájek

Herec a akrobat.

Po škole nastoupil do Liduščina divadla, později spoluzakládal chůdařskou skupinu Long Vehicle Circus, která se umístila v soutěži Česko Slovensko má talent 2010, s touto skupinou hostuje v představeních Národního divadla v Praze. Účinkuje v Divadle Františka Ringo Čecha, v divadle Semafor a dalších komediálních souborech.

V LiduDiv hraje již 10 let ve velikonoční O neposedné pomlázce, ve  Vánočním diamantu a nově v "Pojďte pane budeme si hrát"


Michal Roneš

Herec, zpěvák a tanečník.

Po DAMU a působení v Městském divadle Příbram utekl do Kanady, kde vystupoval v kabaretních představeních. Po návratu nastoupil do Liduščina divadla a následně do Divadla Radka Brzobohatého, kde je představitelem komických postav. Zpívá ve sboru Smetanova divadla.

V LiduDiv ho vídáte v pohádkách Vánoční diamant, Káča a vodník a příležitostně kdekoli :-)

Tomáš Berka

Kytarista, skladatel a zpěvák.

Zakládal skupinu Corpus delicti. Po jejím rozpadu pořádá koncerty akustické kytary v klubovém koncertním cyklu "Koncert potmě" se zajímavými hosty. Spolupracuje s řadou folkových skupin. V posledních letech doprovází při živých koncertech Lucii Vondráčkovou a hraje i zpívá v kapele Vokobere.

V LiduDiv ho vídáte v Princezně Koloběžce a v "Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla" 

Tomáš Hořejš

Skladatel, hudebník, pedagog.

Po studiu na pražské konzervatoři účinkoval v rúzných hudebních skupinách a v autorském divadle pro děti, pro které skládal první písničky. Psal melodie pro Ivetu Bartošovou. V současné době působí jako hudební pedagog v pražském Gongu a píše písničky a scénickou hudbu pro Liduščino divadlo.