O našem divadle

Ludmila Razimová (Liduška) 

po studiu herectví a praxi divadelní manažerky kdysi převzala vedení zájezdového divadla, o které se stará dodnes. Mimo hereckou, manažerskou a produkční práci píše vlastní scénáře, nebo dramatizace knih vybraných autorů. S výtvarnou složkou divadelní výpravy jí pomáhá maminka, akademická malířka stejného jména.

Soubor má za dobu svého trvání na kontě: 

30 premiér divadelních představení pro děti, 1 premiéru alternativního představení pro dospělé, 2 premiéry retro-kabaretů, 1 premiéru hudebního pořadu autorských písniček. 1 premiéru pořadu o hudbě A. Dvořáka vyrobenou na zakázku pro Hudební Festival Antonína Dvořáka v Příbrami 2015, scénář pro Volyňské Čechy o staročeských lidových zvycích a řadu výstav našich loutek, obrazů, částí scénické výpravy a kostýmů s originálním programem při vernisážích.

Poznejte náš tým

Po škole nastoupil do Liduščina divadla, později spoluzakládal chůdařskou skupinu Long Vehicle Circus, která se umístila v soutěži Česko Slovensko má talent 2010, s touto skupinou hostuje v představeních Národního divadla v Praze. Účinkuje v Divadle Františka Ringo Čecha, v divadle Semafor a dalších komediálních souborech.

V LiduDiv hraje již 10 let ve velikonoční O neposedné pomlázce, ve Vánočním diamantu a nově v "Pojďte pane budeme si hrát"

Jaroslava Stránská


Filmová, televizní i divadelní herečka. 

Znáte ji už od dětských let z dětských rolí. Po pražské konzervatoři nastoupila do Národního divadla, do Divadla na zábradlí a nakonec do Černého divadla Jiřího Srnce, se kterým objela celý - opravdu CELÝ - svět! Dobu dospívání připomenou Discopříběhy (kadeřnice Jitka) a jako zralou krasavici ji vídáte coby policistku Lucii Krásenskou v seriálu Policie Modrava.

Účinkuje ve všech titulech Liduščina divadla, jehož je ozdobou.

Pavel Žabka

Kyratista, zpěvák, herec a tanečník. 

Jako dorostenec působil ve folklórním souboru. Nyní je členem kapely Phatlip, která dobývá srdce nejmladší generace a spolupracuje dlouhodobě i s americkovou hip-hopovou legendou jménem Afu-Ra. Ve volných chvílích pomáhá v pořadatelské činnosti např. na festivalu Sázavafest ad. V LiduDiv hraje v titulech: Princezna Koloběžka, Vánoční zvoneček vypravuje, Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla, Velikonoční království a další 


Jaroslav Nicolas Milíček

Zpěvák a herec. 

Působil ve zlínském divadle. Po příchodu do Prahy se úspěšně začlenil do Liduščina divadla a hned potom vstoupil jako sólista do muzikálu Děti ráje, oceněným prestižní cenou Thálie. Spolupracuje s Markem Dobrodinským na revivalu skupiny Ricchi E Poveri, která jejich revival velmi ocenila.

V LiduDiv ho vídáte jako krále v Princezně Koloběžce, jako slamáka v "Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla" a jako rytíře v pohádce "O krásném pávu a začarovaném hradu"


Jakub Vindiš

Herec.

Dlouhá léta působí ve staropražském černém divadle v Rytířské ulici. Spolupracoval se Studiem Dva v představení Hlava v písku a s Národním divadlem v představení Vítejte v Thébách. V současné době hraje forenzního technika v oblíbeném televizním seriálu Mordparta s Jiřím Bartoškou. V Liduščině divadle ho vídáte ve velikonočních a vánočních představeních a v titulu Čert a Káča podle Antonína Dvořáka.


Michal Roneš

Herec, zpěvák a tanečník.

Po DAMU a působení v Městském divadle Příbram utekl do Kanady, kde vystupoval v kabaretních představeních. Po návratu nastoupil do Liduščina divadla a následně do Divadla Radka Brzobohatého, kde je představitelem komických postav. Zpívá ve sboru Státní opery v Praze.

V LiduDiv ho vídáte v pohádkách Vánoční diamant, Káča a vodník a příležitostně kdekoli :-)


Tomáš Hořejš

Skladatel, hudebník, pedagog.

Po studiu na pražské konzervatoři účinkoval v mnoha hudebních skupinách a v autorském divadle pro děti, pro které skládal první písničky. Psal písničky pro Ivetu Bartošovou, např. "Nejsem to já" a "Smutné chvíle". Jeho melodie jsou hudebně velmi bohaté. V současné době působí jako hudební pedagog v Praze 4 a píše písničky a scénickou hudbu pro Liduščino divadlo.


Tomáš Berka

Zpěvák, kytarista a komediant

Vídali jste ho jako sedláka v Princezně Koloběžce, jako rychtáře v titulu Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla, alt. jako tatínka ve Vánočním diamantu.

Opustil nás náhle 11.10.2019 nedlouho po svých 50 narozeninách. Měli jsme ho rádi.