O našem divadle

Ludmila Razimová (Liduška) 

po studiu herectví u PHDr Ivana Vyskočila a Hany Smrčkové + praxi divadelní manažerky kdysi převzala vedení zájezdového divadla Stanislava Oubrama (Městská divadla pražská a Městské divadlo v Mostě), které je dodnes jejím jediným zdrojem obživy. Mimo hereckou, manažerskou a produkční práci píše vlastní scénáře, nebo dramatizace knih vybraných autorů.  Na výtvarné složkce divadelní výpravy má podíl maminka, akademická malířka stejného jména.

Liduščino divadlo má za dobu svého trvání na kontě: 

30 premiér divadelních představení pro děti, 1 premiéru alternativního představení pro dospělé, 2 premiéry retro-kabaretů pro dospělé, 1 premiéru hudebního pořadu autorských písniček. 1 premiéru pořadu o hudbě A. Dvořáka vyrobenou na zakázku pro Hudební Festival Antonína Dvořáka v Příbrami, scénář pro Volyňské Čechy o staročeských lidových zvycích a řadu výstav našich loutek, obrazů, částí scénické výpravy a kostýmů s originálním programem při vernisážích.

Členové souboru

Bára Mazalová


Divadelní herečka a tanečnice. 

Čerstvou absolventku Vyšší odborné školy herecké v Praze jsme s radostí přijali na doporučení pedagožky a udělali jsme dobře. Bára přirozeně vplula do souboru a dělá nám jenom radost. Zkušená herečka a tanečnice působí dojmem, že tu byla vždycky. Hraje, tančí i zpívá a do našeho pestrého repertoáru se báječně hodí. Od léta 2021 ji vídáte ve většině komorních i výpravných titulů z našeho repertoáru: Pošťácká pohádka Karla Čapka, Kosí bratři, Princezna Koloběžka, Bětuška a kouzelný hrad, Zpívánkový kabaret, Vánoční diamant, Dva sněhuláci o vánocích, Vánoce v naší chaloupce ad.

Jaroslava Stránská                                                                                                                                        

Divadelní a filmová herečka.

Absolventka Státní konzervatoře v Praze. Naše spolupráce začala v roce 1997 a Jarka jako stálice účinkovala ve všech titulech, která pomáhala stavět svou komikou a citem pro situaci. Vytvořila řadu postav i postaviček, na které se nezapomíná. Prošla celou érou rozvoje našeho souboru a je součástí jeho dějin. V posledních letech rozšířila svoji působnost i na jiné zájezdové soubory, ale každý rok se s ní potkáte i u nás.

Jakub Vindiš


 Herec.

Dlouhá léta působí ve staropražském černém divadle v Rytířské ulici. Spolupracoval se Studiem Dva a s Národním divadlem. V televizním seriálu Mordparta s Jiřím Bartoškou hrál forenzního technika. V Liduščině divadle ho vídáte ve vánočních představeních jako skvělého čerta, v Kosích bratrech jako kosa Václava, v Pošťácké pohádce jako skřítka, a v dalších titulech. 

Míša Mrázová - Zamazalová


Herečka.

Míša absolvovala VOŠ hereckou v Praze již před několika lety a je výraznou začínající divadelní i filmovou herečkou. Je cílevědová, trpělivá a do všeho se vrhá s optimismem. Je půvabná v citových postavách a roztomilá v komických figurkách zvířecí říše. Vídáte ji v titulech Pošťácká pohádka Karla Čapka, Červík Jiřík, Rozpustilé bajky, Kudy cesta do pohádky? a Dva sněhuláci o vánocích.David Šponer

Čerstvý absolvent VOŠ herecké v Praze byl původně prodejcem parfémů. Tento originální obor ho dovedl k přijímacím zkouškám na herectví a po úspěšném absolvování školy byl ihned přijat do našeho souboru, do Divadla Julie Jurištové a po chvilce i do plzeňského divadla Pluto. Mladý můž, který dobře vypadá, dobře hraje, zpívá, tančí a ještě k tomu je spolehlivý - to je přírodní úkaz. Davida k nám přivedla Bára Mazalová a ihned vyšlo najevo, že David právě dokončuje film, kde hrají dvojici s Míšou Mrázovou. No řekněte - je to náhoda? Tři naši noví kolegové jsou přátelé.

Davida vídáte v titulech: Pošťácká pohádka Karla Čapka, Kosí bratři, Princezna Koloběžka, Vánoční diamant, Vánoce v naší chaloupce ad.


Michal Roneš

Herec a tanečník.

Po DAMU a působení v Městském divadle Příbram utekl do Kanady, kde vystupoval v kabaretních představeních. Po návratu nastoupil do Liduščina divadla a následně do Divadla Radka Brzobohatého, kde byl představitelem komických postav. Zpíval ve sboru Státní opery v Praze. V LiduDiv strávil po svém návratu z emigrace celých 15 let. Po svém odchodu na odpočinek zaskočí už jen tak příležitostně a pro legraci ...

Tomáš Hořejš


Skladatel, hudebník, pedagog. 

Po studiu na pražské konzervatoři účinkoval v mnoha hudebních skupinách a v autorském divadle pro děti, pro které skládal první písničky. Psal písničky pro Ivetu Bartošovou, např. "Nejsem to já" a "Smutné chvíle". Jeho melodie jsou hudebně velmi bohaté. V současné době působí jako hudební pedagog v Praze 8 a píše písničky a scénickou hudbu pro Liduščino divadlo.

Jiří Macák

jevištní mistr, ovládá světla i zvuky

S Jirkou se potkáte ještě předtím, než se otevře opona. Napřed totiž uslyšíte znělku našeho divadla. Pustí vám ji Jirka. Potom se na zavřené oponě objeví první obrysy barevných světel. Ta rozsvítí taky Jirka. Aby je ale mohl rozsvítit, musí alespoň dvě hodiny před začátkem běhat se štaflemi po jevišti, lézt po lávkách pod střechou divadla, mířit reflektory s různými barvami na potřebná místa a běhat do kabiny, kde se všechno ukládá do paměti světelné aparatury. Otevření opony má potom většinou za úkol taky Jirka. A tak to jde se světelnými změnami a nahranými zvuky po celou dobu představení. Bez něj by to prostě nešlo.

© 2020 LIDUŠČINO DIVADLO
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!