České výpravné pohádky na divadelní jeviště. 

Skutečná divadelní výprava, kostýmy a rekvizity.

Vrací se v sezóně 2022-3  :  

Maková panenka a motýl Emanuel

Maková panenka a motýl Emanuel
Maková panenka a motýl Emanuel


Činohra s písničkami a bohatou výpravou o krásné Makové panence, která zažije na louce řadu dobrodružství. Naštěstí na ni dává pozor zamilovaný motýl Emanuel, který ji dokáže vždy zachránit i potěšit. Autor Václav Čtvrtek.

Pro děti od 3 do 10 let. 4 účinkující. Délka 60 minut.   

Stále hrajeme ...

Bětuška a kouzelný hrad

Bětuška a kouzelný hrad
Bětuška a kouzelný hrad

Napínavá pohádka s písničkami a spoluprací s diváky

Šikovná Bětuška chce zachránit ze začarovaného hradu rytíře, kterého zaklela zlá královna v mluvícího páva. Bětuška musí plnit úkoly tajemné královny z hradu. Sama by to nedokázala, ale bude jí pomáhat mluvící páv i děti v publiku, které se zapojují do děje...

Scénář podler Boženy Němcové a režie Ludmila Razimová. 4 herci + loutka páva. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 55 minut 

Princezna Koloběžka - známá filmová pohádka

Princezna Koloběžka
Princezna Koloběžka


Chytrá Mančinka si ví se vším rady. Král oceňuje její moudrost, ale zkusí ji nachytat a dá jí těžký úkol. Mančinka má k němu přijet přijet - nepřijet, ani v noci - ani ve dne, být ustrojená - neustrojená, a přinést s sebou dar - nedar! Mančina maminka se bojí, že je to úkol nesplnitelný. Milá Mančinka se ale nelekne a pan král brzy zjistí, že láska je nade všechno na světě. V pohádce jsou veselé písničky.

Podle pohádky Boženy Němcové napsala Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. Hrají 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 11 let. Délka 60 minut.

Velká pošťácká pohádka Karla Čapka

Velká pošťácká pohádka
Velká pošťácká pohádka

 Listonoš, pan Kolbaba, zahlédl v noci na poště poštovní skřítky. Hráli mariáš s dopisy. Jedno psaníčko nemělo adresu! Skřítci vyčetli, že nějaký Frantík píše Mařence a chce si ji vzít. Pan Kolbaba se proto do světa, aby Mařenku našel. Jenže jak ji hledat? Trvalo to celý rok, cestou zažil řadu dobrodružství i legrace, nakonec ale Mařenku našel. Hned jí předal zamilované psaníčko. a smutná Mařenka se konečně zase začala smát. Pan Kolbaba byl šťastný, protože viděl, že jeho snaha udělala někomu velkou radost ... Podle Karla Čapka napsala Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. Pro děti od 4 do 10 let. Hraje 5 herců. Délka 65 minut. Premiéra 11/2019.

Výrobu představení finančně podpořila Nadace Život Umělce.

Kosí bratři - pohádka z Večerníčků

Kosí bratři
Kosí bratři

Zveme vás na veselou Večerníčkovu pohádku autora Ludvíka Středy se známým názvem: KOSÍ BRATŘI. Josef a Václav jsou kosí bratři, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. V jejich rošťáckých hlavičkách uzrávají ty nejdivočejší nápady. V Zoo pustí z klece lišku, která je hned pěkně prožene, hledají kouzelné světýlko, aby mohli chodit přes černý les, na pouti chtějí získat balónky a nakonec díky nim s hromadou balónků uletí stánek i s prodavačem. Josef a Václav se nedají odradit. Dobře ví, že s věrným kamarádem vždycky všechno nakonec dopadne dobře ... Veselá pohádka s řadou divadelních efektů, převleků a legračních písniček. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 60 minut. Premiéra 29.2.2020.

Červík Jiřík a světluška Liduška

Červík Jiřík a světluška Liduška
Červík Jiřík a světluška Liduška

Červík Jiřík se má už už zakuklit, ale bojí se. Neví, co ho čeká. Přiběhne za ním kamarád a poprosí ho o pomoc. Světlušce Lidušce zhasla Lampička a nikdo jí neumí opravit. Červík Jiřík se do světlušky zamiluje, jen si pořád neví rady s rozbitou lampičkou. Broučkům musí poradit všudypřítomný Čmelík, který všechno vidí a se vším si ví rady. Všechno nakonec dobře dopadne. Světluška se zase rozsvítí a červík začne chystat svatbu.

Scénář a režie Jiří Hopp. Pro děti od 3 do 10 let. 3 herci. Délka 55 minut.

Do malých kulturních sálů:

Divadelní seriál o zahradním skřítku Třešničkovi.
V kontaktních příbězích o přírodě PROJDEME CELÝM KALENDÁŘNÍM ROKEM. 

JARNÍ POHÁDKA aneb Skřítek Třešnička a mrazík Zlobivka

Skřítek Třešnička už je dávno na nohou, ale kytičky pořád ne a ne vstávat. Jen co chtějí nasadit poupátka, objeví se Mrazík Zlobivka a všechno překazí. Třešnička už si neví rady. Naštěstí se probudí Motýl Emánek a vymyslí báječný nápad. Mrazík Zlobivka se nebude stačit divit a kytičky se konečně ukážou v plné kráse.

3 herci. Délka 55 minut.

LETNÍ POHÁDKA aneb Skřítek Třešnička a třešňová nálada

Skřítek má nejšťastnější období. Právě začnou dozrávat třešně skřítek Třešnička je na ně náramně pyšný. Jenže právě v tu chvíli se tu objeví Červík Chrudoš a Třešničkovi začnou starosti. Přeci nenechá svoje třešně mlsnému Chrudošovi?

3 herci. Délka 50 minut.

PODZIMNÍ POHÁDKA aneb Skřítek Třešnička a červené jablíčko

Na zahrádce právě dozrávají jablíčka. Na to nejhezčí čeká ježek Bodlinka. Jenže jeho jablíčko se najednou ztratí a ježek Bodlinka začne poplakávat. Tak to přeci náš skřítek Třešnička nemůže nechat! Hned se vydá jablíčko hledat a zažije přitom pěkné dobrodružství.

2 herci. Délka 45-50 minut.

ZIMNÍ POHÁDKA aneb Skřítek Třešnička a Pan Zima

Napadne sníh, vánoce jsou pryč a po nich je ještě dlouhý díl zimy. Kytičky dávno spí a na zahrádce je ticho. Zvířátkům začne být dlouhá chvíle, protože venku není žádná zábava. To je příležitost pro skřítka Třešničku. Ani ho nenapadne, že by chtěl zimu prospat a vymyslí pro zvířátka spoustu legrace.

3 herci. Délka 55 minut.

© 2020 LIDUŠČINO DIVADLO
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!