České výpravné pohádky na divadelní jeviště

Kosí bratři - pohádka z Večerníčků

Kosí bratři
Kosí bratři

Zveme vás na veselou Večerníčkovu pohádku autora Ludvíka Středy se známým názvem: KOSÍ BRATŘI. Josef a Václav jsou kosí bratři, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. V jejich rošťáckých hlavičkách uzrávají ty nejdivočejší nápady. V Zoo pustí z klece lišku, která je hned pěkně prožene, hledají kouzelné světýlko, aby mohli chodit přes černý les, na pouti chtějí získat balónky a nakonec díky nim s hromadou balónků uletí stánek i s prodavačem. Josef a Václav se nedají odradit. Dobře ví, že s věrným kamarádem vždycky všechno nakonec dopadne dobře ..

.Klasická pohádka s řadou divadelních efektů, převleků a legračních písniček. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 60 minut. Premiéra 29.2.2020.

Princezna Koloběžka - známá filmová pohádka

Princezna Koloběžka
Princezna Koloběžka

Chytrá Mančinka si ví se vším rady. Král oceňuje její moudrost, ale zkusí ji nachytat a dá jí těžký úkol. Mančinka má k němu přijet přijet - nepřijet, ani v noci - ani ve dne, být ustrojená - neustrojená, a přinést s sebou dar - nedar! Mančina maminka se bojí, že je to úkol nesplnitelný. Milá Mančinka se ale nelekne a pan král brzy zjistí, že láska je nade všechno na světě. V pohádce jsou veselé písničky.

Podle pohádky Boženy Němcové napsala Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. Hrají 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 11 let. Délka 60 minut.

Velká pošťácká pohádka Karla Čapka

Velká pošťácká pohádka
Velká pošťácká pohádka

 Listonoš, pan Kolbaba, zahlédl v noci na poště poštovní skřítky. Hráli mariáš s dopisy. Jedno psaníčko nemělo adresu! Skřítci vyčetli, že nějaký Frantík píše Mařence a chce si ji vzít. Pan Kolbaba se proto do světa, aby Mařenku našel. Jenže jak ji hledat? Trvalo to celý rok, cestou zažil řadu dobrodružství i legrace, nakonec ale Mařenku našel. Hned jí předal zamilované psaníčko. a smutná Mařenka se konečně zase začala smát. Pan Kolbaba byl šťastný, protože viděl, že jeho snaha udělala někomu velkou radost ...

Podle Karla Čapka napsala Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš.          Pro děti od 4 do 10 let. Hraje 5 herců. Délka 65 minut. Premiéra 11/2019.

Dorotka a kouzelník (od září 2022)

Dorotka je pěkně rozmazlená. Nechce doma nikoho poslouchat a z paní učitelky ve škole si dělá jenom legraci. Její tatínek už si s ní neví rady a pošle jí bez večeře spát. Dorotka osaměla. Vtom se v jejím pokojíku objeví podivuhodný človíček. Představí se jako kouzelník Alfons. Dorotka se na něj hned vrhne a vyškubne mu barevné pírko z klobouku. To neměla dělat! Najednou se ocitne v kouzelnické jeskyni a musí Alfonsovi za trest sloužit. Vůbec jí to nejde a vznikne z toho pěkná mela. Vypadá to, že se Dorotka domů jen tak nevrátí. Co se musí stát, aby kouzelník Dorotku zase vrátil, uvidíte v naší pohádce...

Pohádka o tom, že vztekem se nic nevyřeší. S úsměvem jde přeci všechno mnohem líp!  Příběh plný známých písniček pro děti od 3 let. 3 účinkující. Délka 60 minut.

Dorotka a kouzelník
Dorotka a kouzelník

Červík Jiřík a světluška Liduška

Červík Jiřík a světluška Liduška
Červík Jiřík a světluška Liduška

Červík Jiřík se má už už zakuklit, ale bojí se. Neví, co ho čeká. Přiběhne za ním kamarád a poprosí ho o pomoc. Světlušce Lidušce zhasla Lampička a nikdo jí neumí opravit. Červík Jiřík se do světlušky zamiluje, jen si pořád neví rady s rozbitou lampičkou. Broučkům musí poradit všudypřítomný Čmelík, který všechno vidí a se vším si ví rady. Všechno nakonec dobře dopadne. Světluška se zase rozsvítí a červík začne chystat svatbu.

Scénář a režie Jiří Hopp. Pro děti od 3 do 10 let. 3 herci. Délka 55 minut.

Bětuška a kouzelný hrad

Bětuška a kouzelný hrad
Bětuška a kouzelný hrad

Veselá pohádka podle Boženy Němcové. 

 Šikovná Bětuška chce zachránit ze začarovaného hradu rytíře Cypriána, kterého zaklela zlá královna v mluvícího páva.  Bětuška musí plnit úkoly tajemné královny z hradu. Sama by to nedokázala, ale bude pomáhat mluvící páv i děti v publiku. Publikum je zapojeno do děje...

Scénář podler Boženy Němcové a režie Ludmila Razimová. 3 herci + loutka páva. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 55 minut.

Kocour Fousek na cestách

Kocour Fousek na cestách
Kocour Fousek na cestách

Klárka má toulavého kocourka Fouska. Když Fousek zase uteče do světa, vydá se za ním. Cestou potkají Kohoutka se Sluníčkem, kouzelnou lesní vílu i začarovaný mlýn se strašidlem. Každému z nich umí poradit a stanou se z nich kamarádi.

Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. 3 herci. Pro děti 3 - 9 let. Délka 50 minut.

PRO STARŠÍ ŽÁKY:

Čert a Káča podle Antonína Dvořáka - pro žáky i studenty

Čert a  Káča
Čert a Káča

Čert a Káča je komedie s hudbou Antonína Dvořáka a scénářem podle libreta opery. Činoherně hraný příběh je vtipnou ukázkou z venkovského života, kde hubatá Káča touží po tom, aby byla velkou paní a odejde kvůli tomu až do pekla. Naštěstí se pro ni vydá hodný pasáček Jirka a Káča se nakonec ráda vrátí zpátky na zem. Příběh se hodí pro žáky i studenty od 6 do 18 let a přirozeně dětem ukazuje krásu klasické hudby, která je tu využita jako scénická a příjemně podtrhuje atmosféru celého známého příběhu. Do představení jsou začleněny 4 hlavní árie v nahrávce Národního divadla. Scénář a režie: Ludmila Razimová. 

4 herci + technik. Pro žáky základních i středních škol. Délka 60 minut.