Výpravné pohádky na celý rok

Technické podmínky: jeviště s divadelním zázemím = boční výkryty pro ukládání rekvizit, připevnění dekorace šrouby do podlahy jeviště, světelný park s barevnými filtry ke světelným změnám, zvuková aparatura - minidisc.  Je dobré, pokud jsou k dispozici divadelní tahy, opona, průchozí zadní horizont.

Kosí bratři - pohádka z Večerníčků

ILUSTRATIVNÍ FOTO. Autor obrázku Ivo Šedivý
ILUSTRATIVNÍ FOTO. Autor obrázku Ivo Šedivý

Zveme vás na veselou Večerníčkovu pohádku autora Ludvíka Středy se známým názvem: KOSÍ BRATŘI. Josef a Václav jsou kosí bratři, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. V jejich rošťáckých hlavičkách uzrávají ty nejdivočejší nápady. V Zoo pustí z klece lišku, která je hned pěkně prožene, hledají kouzelné světýlko, aby mohli chodit přes černý les, na pouti chtějí získat balónky a nakonec díky nim s hromadou balónků uletí stánek i s prodavačem. Josef a Václav se nedají odradit. Dobře ví, že s věrným kamarádem vždycky všechno nakonec dopadne dobře ...

Klasická pohádka s řadou divadelních efektů, převleků a legračních písniček. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 65 minut. Premiéra leden 2020.

Maková panenka a Motýl Emanuel - pohádka z Večerníčků

Maková panenka a motýl Emanuel
Maková panenka a motýl Emanuel

Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému kos ukradne cylindr. Ve druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku Náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda Veverka Barka a Emanuela zase uloví pavouk Karkoška. V půvabné pohádce jsou veselé písničky. Podle dědiců autorských práv patří naše dramatizace k nejlepším dramatizacím prozaických textů Václava Čtvrtka.

Autor předlohy: Václav Čtvrtek. Dramatizace, texty písní, výprava, kostýmy a režie: Ludmila Razimová. Hudba: Tomáš Hořejš. Hrají 4 herci + tech. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 60 minut.

Princezna Koloběžka - známá filmová pohádka

Princezna Koloběžka
Princezna Koloběžka

Chytrá Mančinka si ví se vším rady. Král oceňuje její moudrost, ale zkusí ji nachytat a dá jí těžký úkol. Mančinka má k němu přijet přijet - nepřijet, ani v noci - ani ve dne, být ustrojená - neustrojená, a přinést s sebou dar - nedar! Mančina maminka se bojí, že je to úkol nesplnitelný. Milá Mančinka se ale nelekne a pan král brzy zjistí, že láska je nade všechno na světě. V pohádce jsou veselé písničky.

Podle pohádky Boženy Němcové napsala Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. Hrají 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 11 let. Délka 60 minut.

Velká pošťácká pohádka  - z knížky Karla Čapka

Pošťácká pohádka
Pošťácká pohádka

 Listonoš, pan Kolbaba, zahlédl v noci na poště poštovní skřítky. Hráli mariáš s dopisy. Jedno psaníčko nemělo adresu! Skřítci vyčetli, že nějaký Frantík píše Mařence a chce si ji vzít. Pan Kolbaba se proto do světa, aby Mařenku našel. Jenže jak ji hledat? Trvalo to celý rok, cestou zažil řadu dobrodružství i legrace, nakonec ale Mařenku našel. Hned jí předal zamilované psaníčko. a smutná Mařenka se konečně zase začala smát. Pan Kolbaba byl šťastný, protože viděl, že jeho snaha udělala někomu velkou radost ...

Pro děti od 4 do 10 let. 5 účinkujících. Délka 65 minut. Premiéra 11/2019.

Kočičí pohádka

Kočičí pohádka
Kočičí pohádka

Rozverná klasická pohádka plná písniček. Klárka má kocourka Fouska, který pořád hledá nová dobrodružství. Na cestách světem potkají kohoutka a pomůžou mu najít kouzelnou cestu za sluníčkem. Hned nato krásné víle napoví, jak vyluštit tři hádanky. Nakonec svým fištrónem osvobodí začarovaný mlýn od popleteného myšího strašidla S dobrou náladou a veselou písničkou jde totiž úplně všechno!

Scénář a režie Ludmila Razimová. Pro děti od 3 do 10 let. 3 herci + technik. Délka 60.min.. Premiéra 10.2.2019 

Červík Jiřík a světluška Liduška

Červík Jiřík a světluška Liduška
Červík Jiřík a světluška Liduška

Broučí pohádky mají úspěch vždycky... 

Červík Jiřík se má už už zakuklit, ale bojí se. Neví, co ho čeká. Přiběhne za ním kamarád a poprosí ho o pomoc. Světlušce Lidušce zhasla Lampička a nikdo jí neumí opravit. Červík Jiřík se do světlušky zamiluje, jen si pořád neví rady s rozbitou lampičkou. Broučkům musí poradit všudypřítomný Čmelík, který všechno vidí a se vším si ví rady. Všechno nakonec dobře dopadne. Světluška se zase rozsvítí a červík začne chystat svatbu.

Scénář a režie Jiří Hopp. Pro děti od 3 do 10 let. 3 herci. Délka 55 minut.

O krásném pávu a začarovaném hradu

O krásném pávu a začarovaním hradu
O krásném pávu a začarovaním hradu

Akční veselá pohádka podle Boženy Němcové. 

Šikovná Bětuška chce zachránit ze začarovaného hradu rytíře Cypriána, kterého zaklela zlá královna v mluvícího páva.  Bětuška musí plnit úkoly tajemné královny z hradu. Sama by to nedokázala, ale bude pomáhat mluvící páv i děti v publiku. 

Publikum je zapojeno do děje...

Scénář podler Boženy Němcové a režie Ludmila Razimová. Hudba: Jakub Barták. 3 herci + loutky. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 55 minut.

Čert a Káča podle Antonína Dvořáka - pro žáky i studenty

Čert a  Káča
Čert a Káča

Čert a Káča je komedie s hudbou Antonína Dvořáka a scénářem podle libreta opery. Činoherně hraný příběh je vtipnou ukázkou z venkovského života, kde hubatá Káča touží po tom, aby byla velkou paní a odejde kvůli tomu až do pekla. Naštěstí se pro ni vydá hodný pasáček Jirka a Káča se nakonec ráda vrátí zpátky na zem. Příběh se hodí pro žáky i studenty od 6 do 18 let a přirozeně dětem ukazuje krásu klasické hudby, která je tu využita jako scénická a příjemně podtrhuje atmosféru celého známého příběhu. Do představení jsou začleněny 4 hlavní árie v nahrávce Národního divadla. Scénář a režie: Ludmila Razimová. 4 herci + technik. Pro žáky základních i středních škol. Délka 60 minut.