Klasické pohádky

Technické podmínky: jeviště s divadelním zázemím = boční výkryty pro ukládání rekvizit, připevnění dekorace šrouby do podlahy jeviště, světelný park s barevnými filtry ke světelným změnám, zvuková aparatura - minidisc.  Je dobré, pokud jsou k dispozici divadelní tahy, opona, průchozí zadní horizont.

Klasické pohádky NA CELÝ ROK 

Velká pošťácká pohádka Karla Čapka

 Listonoš, pan Kolbaba, zahlédl v noci na poště rozesmáté poštovní skřítky. Hráli mariáš s dopisy. Psaníčko z lásky bylo rozehřáté a mělo proto nejvyšší hodnotu, dopis z donucení byl studený a hodnotu měl nízkou. Jedno psaníčko ale vůbec nemělo adresu! Skřítci vyčetli, že nějaký Frantík píše Mařence a chce si ji vzít. Pan Kolbaba by důležitý dopis rád doručil, jenže nevěděl komu. Vydal se proto do světa, aby Mařenku našel. Jenže jak ji hledat? Trvalo to celý rok, cestou zažil řadu dobrodružství i legrace, nakonec ale Mařenku našel. Hned jí předal zamilované psaníčko. a smutná Mařenka se konečně zase začala smát. Pan Kolbaba byl šťastný, protože viděl, že jeho snaha udělala někomu velkou radost ... 

Pro děti od 4 do 10 let. 5 účinkujících. Délka 65 minut. Premiéra říjen 2019

Kosí bratři - pohádka z Večerníčku

ILUSTRATIVNÍ FOTO. Autor obrázku Ivo Šedivý
ILUSTRATIVNÍ FOTO. Autor obrázku Ivo Šedivý

Zveme vás na veselou Večerníčkovu pohádku autora Ludvíka Středy se známým názvem: KOSÍ BRATŘI. Josef a Václav jsou kosí bratři, kteří koukají na svět z výšky. Zažívají proto neuvěřitelná dobrodružství. V jejich rošťáckých hlavičkách uzrávají ty nejdivočejší nápady. V Zoo pustí z klece lišku, která je hned pěkně prožene, hledají kouzelné světýlko, aby mohli chodit přes černý les, na pouti chtějí získat balónky a nakonec díky nim s hromadou balónků uletí stánek i s prodavačem. Josef a Václav se nedají odradit. Dobře ví, že s věrným kamarádem vždycky všechno nakonec dopadne dobře ...

Klasická pohádka s řadou divadelních efektů, převleků a legračních písniček. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 65 minut.  Premiéra leden 2020.

Maková panenka a Motýl Emanuel

Roztomilý příběh Václava Čtvrtka znáte všichni z VečerníčkůVe třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému hned kos ukradne cylindr. Ve druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku Náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda Veverka Barka a Emanuela zase uloví pavouk Karkoška. V půvabné pohádce jsou veselé písničky. Podle dědiců autorských práv patří naše dramatizace k nejlepším dramatizacím prozaických textů Václava Čtvrtka.Autor předlohy: Václav Čtvrtek. Dramatizace, texty písní, výprava, kostýmy a režie: Ludmila Razimová. Hudba: Tomáš Hořejš. Hrají 4 herci + tech. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 60 minut.

Princezna Koloběžka

Chytrá Mančinka si ví se vším rady. Král oceňuje její moudrost, ale zkusí ji nachytat a dá jí těžký úkol. Mančinka má k němu přijet přijet - nepřijet, ani v noci - ani ve dne, být ustrojená - neustrojená, a přinést s sebou dar - nedar! Mančina maminka se bojí, že je to úkol nesplnitelný. Milá Mančinka se ale nelekne a pan král brzy zjistí, že láska je nade všechno na světě.

Podle pohádky Boženy Němcové napsala Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. Hrají 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 11 let. Délka 60 minut.

Kočičí pohádka

Rozverná klasická pohádka plná písniček. 

Klárka má kocourka Fouska, který pořád hledá nová dobrodružství. Na cestách světem potkají řadu nových kamarádů a každému poradí. Kohoutkovi pomůžou najít kouzelnou cestu za sluníčkem, hned nato krásné víle zachrání velkou lásku a svým fištrónem osvobodí začarovaný mlýn od popleteného myšího strašidla S dobrou náladou a veselou písničkou jde totiž úplně všechno!

Scénář a režie Ludmila Razimová. Pro děti od 3 do 10 let. 3 herci + technik. Délka 60.min. 

Premiéra 10.2.2019.

Dobrodružství čmeláka Brundibára - nově na velké scéně

Čmelák Brundibár se probudí po zimě na louce plné brouků a broučků. Prožije s nimi celý kalendářní rok. Na jaře bude chtít překvapit vílu Jarničku, která ho ale pěkně nachytá. V létě pomůže milé Motýlici Bleděmodré získat lásku krásného Pavího očka a ještě k tomu ochrání mraveniště před zákeřným Sviřníkem. Na podzim najde s kamarádem Tesaříkem ztracené broučí miminko. Když přichází víla Ziměnka, stihne Brundibár ještě najít hnízdečko na zimu pro kamaráda Cvrčka.

Scénář a režie: PhDr. Darina Martinovská. Hudba lidová. 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 60 minut. Výrobu podpořil Středočeský kraj.

Čert a Káča podle Antonína Dvořáka - pro žáky i studenty

Čert a  Káča
Čert a Káča

Čert a Káča je komedie s hudbou Antonína Dvořáka a scénářem podle libreta opery. Činoherně hraný příběh je vtipnou ukázkou z venkovského života, kde hubatá Káča touží po tom, aby byla velkou paní a odejde kvůli tomu až do pekla. Naštěstí se pro ni vydá hodný pasáček Jirka a Káča se nakonec ráda vrátí zpátky na zem. Příběh se hodí pro žáky i studenty od 6 do 18 let a přirozeně dětem ukazuje krásu klasické hudby, která je tu využita jako scénická a příjemně podtrhuje atmosféru celého známého příběhu. Do představení jsou začleněny 4 hlavní árie v nahrávce Národního divadla. Scénář a režie: Ludmila Razimová. 4 herci + technik. Pro žáky základních i středních škol. Délka 60 minut. 

KLASICKÉ POHÁDKY DO MENŠÍCH SÁLŮ (do 250 míst)

Červík Jiřík a světluška Liduška

Napínavá činoherní pohádka s písničkami. Červík Jiřík se chystá užuž zakuklit, když za ním přiběhne kamarád, červík Pavlík, a poprosí ho o pomoc. Světlušce Lidušce zhasla lampička a nikdo jí neumí opravit. Jiřík je jediný červík, který vychodil celou luční mateřskou školu a mohl by světlušku zachránit. Cestovatel Čmelík Jiříka přesvědčí a červík Jiřík se vydá za světluškou. Světlušce se červík moc líbí, ale má strach. Neví, co se z něj po zakuklení vylíhne... Nakonec všechno dobře dopadne, světluška se zase rozsvítí a z červíka se vylíhne krásné překvapení...

Scénář a výprava: Jiří Hopp. Režie: Ludmila Razimová. Hudba lidová. 3 herci. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 50 minut.

O krásném pávu a začarovaném hradu

Klasická pohádka podle Boženy Němcové. Hodná Bětuška chce zachránit ze začarovaného hradu rytíře Cypriána, kterého zaklela zlá královna v mluvícího páva.  Bětuška musí splnit tři úkoly zlé královny. Sama by to nedokázala, ale s úkoly jí bude pomáhat mluvící páv i děti v publiku. Děti se zapojují do děje...

Scénář podler Boženy Němcové a režie Ludmila Razimová. Hudba: Jakub Barták. 3 herci + loutky. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 55 minut.