Klasické pohádky

Klasická činoherní představení potřebují jeviště s divadelním zázemím = boční výkryty pro ukládání rekvizit, připevnění dekorace šrouby do podlahy jeviště, světelný park s barevnými filtry ke světelným změnám, zvuková aparatura - minidisc. Je dobré, pokud jsou k dispozici divadelní tahy, opona, průchozí zadní horizont.

Klasické pohádky NA CELÝ ROK ..........................................................................

Čert a Káča podle Antonína Dvořáka - pro žáky i studenty

Čert a  Káča
Čert a Káča

Čert a Káča je komedie s hudbou Antonína Dvořáka a scénářem podle libreta opery. Činoherně hraný příběh  je vtipnou ukázkou z venkovského života, kde hubatá Káča touží po tom, aby byla velkou paní a odejde kvůli tomu až do pekla. Naštěstí se pro ni vydá hodný pasáček Jirka a Káča se nakonec ráda vrátí zpátky na zem.                             Příběh se hodí pro žáky i studenty od 6 do 18 let a přirozeně dětem ukazuje krásu klasické hudby, která je tu  využita jako scénická a příjemně podtrhuje atmosféru celého známého příběhu. Do představení jsou začleněny 4 hlavní árie v nahrávce Národního divadla.                                                                                                                     Scénář a režie: Ludmila Razimová                                                                                               4 herci + technik. Pro žáky základních i středních škol. Délka 60 minut.

Ilustrativní obrázek
Ilustrativní obrázek
Medvědí bráškové...
Medvědí bráškové...
... na cestách
... na cestách

Maková panenka a Motýl Emanuel

Roztomilý příběh Václava Čtvrtka znáte všichni z Večerníčků 

 Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému hned kos ukradne cylindr. Ve druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku Náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda Veverka Barka a Emanuela zase uloví pavouk Karkoška. V půvabné pohádce jsou veselé písničky. Podle dědiců autorských práv patří naše dramatizace k nejlepším dramatizacím prozaických textů Václava Čtvrtka.

Autor předlohy: Václav Čtvrtek. Dramatizace, texty písní, výprava, kostýmy a režie: Ludmila Razimová. Hudba: Tomáš Hořejš. Hrají: Ludmila Razimová, Jaroslava Stránská, Pavel Žabka a Jaroslav Milíček.

Pro děti od 3 do 9 let. Délka 60 minut.    OD LEDNA 2018.

Sůl nad zlato podle Boženy Němcové

Veselá pohádka podle Boženy Němcové s žertovnými písničkami

Bylo jedno království, kterému vládne král, který má tři krásné dcery a žádného syna. Království tedy bude vládnout jedna z jeho dcer. Nastal čas, aby se princezny vdaly. Král se rozhodl, že vládnout bude ta, která ho má nejraději. První dvě dcery otci řekly, že ho milují jako zlato a všechny poklady světa. Maruška řekla, že tatínka miluje jako sůl. Král se rozzlobil a vyhnal ji ze zámku. Jenže všechna sůl v království se potom změnila ve zlato... A jak to dopadne? Přijďte se podívat sami :-)

Pro děti od 3 do 10 let. 5 herců. Délka 60 minut.    OD LEDNA 2019

.Pojďte pane budeme si hrát

Scénář je nabitý úžasnými humornými příběhy dvou medvědích brášků, kteří si hrají napůl mezi skutečností a fantazií. Velký medvěd má vypečené hry a malý medvěd neztrácí důvěru v nové nápady. Když se nedaří, pomůže hromada výborných bonbónů... V pestrém představení uvidíte příběhy Potkali se u Kolína, Nazdar kedlubny a Držte si klobouk! Kromě malého medvídka a jeho vypečeného brášky můžete obdivovat opravdového kouzelníka Grina a artistu Evžena Hájka.

Autorská práva na pohádku jsme ve Švýcarsku získali na dvě divadelní sezóny do léta 2019.

Scénář: Břetislav Pojar a Ivan Urban. Dramatizace, scéna, kostýmy, rekvizity a režie Ludmila Razimová. Hudba: Tomáš Hořejš. Hrají: Ludmila Razimová, Jaroslava Stránská, Evžen Hájek alt. Jakub Vindiš a Jiří Grino Novotný. Pro děti od 4 do 100 let.

  HRAJEME OD 23. ŘÍJNA  2017 DO ČERVNA 2019.

Princezna Koloběžka

Chytrá Mančinka si ví se vším rady. Král oceňuje její moudrost, ale zkusí ji nachytat a dá jí těžký úkol. Mančinka má k němu přijet přijet - nepřijet, ani v noci - ani ve dne, být ustrojená - neustrojená, a přinést s sebou dar - nedar! Mančina maminka se bojí, že je to úkol nesplnitelný. Milá Mančinka se ale nelekne a pan král brzy zjistí, že láska je nade všechno na světě.

Podle pohádky Boženy Němcové napsala Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš. Hrají 4 herci + technik. Pro děti od 3 do 11 let. Délka 60 minut.

Káča a vodník

Klasika s lidovými písničkami Princ a princezna se pořád hádají. Vodník ze zámeckého rybníčku je stáhne do vody a musí mu sloužit. Naštěstí je tu kuchtička Káča a její táta mlynář. Ti dva si ví se vším rady a vrátí princátka zase zpátky na zem.

Scénář: Darja Hajská. Režie: Zdeněk Mlčoch 

 4 až 5 herců + technik. Pro děti od 3 do 11 let. Délka 55 minut

Klasické pohádky TÉMATICKÉ:

MASOPUSTNÍ rituál v pohádkovém příběhu pro malé i větší děti:

Jak Anička o masopustu ke štěstí přišla

V pohádce se odehraje celý staročeský masopustní rituál s koledami, pohřbíváním basy a lidovými písničkami v půvabném pohádkovém příběhu o Aničce, která se zamiluje do jedné masky, ale netuší, kdo se pod ní skrývá. Bohatá scénická i kostýmová výprava. 
 Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. Hudba lidová. 

 5 herců + technik. Délka 65 minut. Pro děti od 4 do 15 let. 

VELIKONOČNÍ příběhy s koledami ..............................................................................................................................................

Velikonoční království

O Matějovi, který se vydal pro proutky na pomlázku a díky kouzelné vrbě se dostane do Velikonočního království, kde se připravují velikonoční koledy. V každé koledě je ukrytý příběh. Matěj se dozví, o čem všem se v koledách vlastně zpívá a prožije řadu báječných  překvapení. Velká výpravná pohádka o velikonočních zvycích.                                                      4 herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.     

Velikonoční čtyřlístek plný pohádek

Velikonoční skřítek omylem začaruje barvičky. Vydává se do světa, aby je přinesl zpátky. Najde je podle barev, které mají dny v posledním týdnu před velikonoci. Svátky se vydaří a kraslice jsou zase krásně barevné.
Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová. Hudba Tomáš Hořejš.                                                   4 herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.

O neposedné pomlázce

Představení plné koled a lidových písniček. Jenda cestou ze školy usne na louce. Po bouřce se ocitne na stejném místě, ale v úplně jiném století. Panímáma v chaloupce právě chystá velikonoční oslavy a objeví se tu zatoulaná ovečka. Jenda poznává, jak se dříve slavily na vesnici svátky jara a ještě zažije ohromné dobrodružství.                                                             Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová.                                                                                   4.herci + tech. Pro děti od 4 do 11 let. Délka 60 minut.

VÁNOČNÍ pohádky plné krásných koled ................................................................................................................................

Vánoční diamant

Romantická vánoční pohádka. Andílek ztratí kouzelný vánoční diamant, který plní tajná přání. Kvůli němu se v hájovně maminka s tatínkem nejspíš nedočkají vytouženého miminka. Tak to Andílek nemůže nechat a společně s tulákem Kašparem přijdou na to, jak všechno napravit. Miminko se narodí právě o vánocích a svátky jsou jako z pohádky.             Scénář: Darina Martinovská.  Výprava a režie: Ludmila Razimová                                                 4.herci + technik. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 55 minut.


Dva sněhuláci o vánocích

Veselý vánoční příběh. Dva sněhuláci začnou chránit chaloupku před čertem, který tu chce zkazit vánoce. Překazí všechny čertovy nástrahy a čert odtáhne s nepořízenou. Vánoce jsou tu a sněhuláci dostanou od hospodáře za odměnu krásné dárky.                                       Scénář, výprava a režie: Ludmila Razimová                                                                                         4.herci + tech. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 60 minut.

Vánoční zvoneček vypravuje

Staročeské vánoce v bohatém napínavém příběhu. Vánoční zvoneček se těší, až bude o vánocích zvonit u stromečku v malebné venkovské chaloupce. Právě tady se objeví čert a chce rozeštvat Jeníčka a Mařenku, kteří tu bydlí a mají se rádi. Zvoneček poprosí o pomoc andělské zvonění a společně se zvonečkům podaří čerta vyhnat a oslavit krásné svátky.         

Scénář, výprava a režie: Ludmila Razimová                                                                                       4.herci + technik. Pro děti od 3 do 11 let. Délka 60 minut.      

Pohádkový Betlém

Legrační vánoční příběh. Tetka Liduška připravuje vánoce podle staročeských zvyků. Do její chaloupky zabloudí popletený andílek, který chce najít kouzelného vánočního kapříka. Čert kapříka ukradne a vrátí ho, jen když mu andílek splní tři přání. Tetka Liduška ale andílkovi bude pomáhat. Čert nevyhraje a ještě k tomu dostane v pekle pěkně za uši. Postavíme s dětmi živý Betlém a zazpíváme si známé koledy.                                                                                 Scénář, výprava a režie Ludmila Razimová.                                                                                           3 až 5 herců. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 65 minut.


MENŠÍ klasické pohádky

..............................................................................................................

Sály do 250 míst .......................................................................................

O krásném pávu a začarovaném hradu

Klasická pohádka podle Boženy Němcové o milé Bětušce, ktará chce zachránit ze začarovaného hradu rytíře Cypriána. Musí splnit tři úkoly zlé královny. S úkoly jí ale budou muset pomáhat děti v publiku.

3 herci. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 50 minut.

Červík Jiřík a světluška Liduška

Klasická pohádka z říše broučků. Červík se chystá zakuklit. Vtom se dozví, že světlušce Lidušce zhasla lampička. Červík se vydá za světluškou, ale oprava lampičky je pěkně tvrdý oříšek. Nakonec všechno dobře dopadne a chystá se svatba...                                                     Scénář, loutky a režie: Jiří Hopp. Výprava Ludmila Razimová                                                         2 nebo 3 herci. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 50 minut.

Dobrodružství čmeláka Brundibára       

- činohra s loutkami a písničkami. S broučky na louce prožijeme celý kalendářní rok. V každém ročním období se odehraje jeden příběh se čmelákem Brundibárem. V pohádce je řada písniček.                                                                                                                                         Scénář: Darina Martinovská. Výprava a režie: Ludmila Razimová                                                   2 herečky. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 50 minut.