Interaktivní pořady do malých sálů a ven

Pohádkové písničky pro děti i dětičky

Zazpíváme a zacvičíme si. Autorské písničky plné legračních příběhů: O kohoutkovi, Na cestě, Drak, Sluníčko, Rozcvička, Slon, Hejkal... 
Děti se stále aktivně účastní. 2 nebo 3 účinkující (podle domluvy). Pro děti od 4 do 12 let. Délka 60 minut. 

Rozpustilý kabaret = Ezopovy bajky

Děti uvidí tři příběhy, které napsal moudrý Ezop ve starém Řecku už v 6. stolení před naším letopočtem. Úžasné jsou tím, že jsou aktuální dodnes a jejich moudrost je nadčasová. Na postavách zvířátek se děti poučí, jak jednat v nečekané situaci a na konci příběhu dostanou vtipné poučení.Uvidíme bajky: Liška a vrána, Mravenci a kobylka a Osel a jeho stín.                                              

Představení se hodí pro děti i dorostence a pobaví se i dospělí.   2 herečky. Pro děti od 3 do 10 let. Délka 50 minut.


Zpívánkový kabaret = Známé písničky a řákadla

Z kouzelnického klobouku vyčarujeme tři příběhy podle písniček: O ztracené kuličce, O princezně Spinkalíně a O chytré myšce, jak sázela mák. Děti napovídají, na závěr společná písnička s tanečkem. 

2 herečky. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 45-50 minut.


Kudy cesta do pohádky?

Příběh podle písničky "Když jsem já sloužil to první léto..."

Matěj se vydá do světa a začne sloužit na statku. Setkává se tu se zvířátky a s každým zažije kousek příběhu. S dětmi zpíváme průběžně písničku. Spolupracují, cvičí ...  

2 herečky. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 50 minut.                                                                                                                                                 


Zvířátka a medvěd

Velmi kontaktní pořad vyloženě do komorního prostředí pro nejmenší děti. Ukazujeme si, kde všude kolem nás žijí zvířátka a zpíváme písničky.                        Pro max. 60 dětí                                                                                   

2 herečky. Pro děti od 3 do 9 let. Délka 40 minut. 


DO MALÝCH KULTURNÍCH SÁLŮ:

Divadelní seriál o zahradním skřítku Třešničkovi v kontaktních příbězích o přírodě během ročních období. 3 účinkující. Délka 45 - 55 minut.

Jarní pohádka 

aneb Skřítek Třešnička a mrazík Zlobivka

Skřítek Třešnička už je dávno na nohou, ale kytičky pořád ne a ne vstávat. Jen co chtějí nasadit poupátka, objeví se Mrazík Zlobivka a všechno překazí. Třešnička už si neví rady. Naštěstí se probudí Motýl Emánek a vymyslí báječný nápad. Mrazík Zlobivka se nebude stačit divit a kytičky se konečně ukážou v plné kráse.

3 herci. Délka 45 minut.

Letní pohádka 

aneb Skřítek Třešnička a třešňová nálada

Skřítek má nejšťastnější období. Právě začnou dozrávat třešně skřítek Třešnička je na ně náramně pyšný. Jenže právě v tu chvíli se tu objeví Červík Chrudoš a Třešničkovi začnou starosti. Přeci nenechá svoje třešně mlsnému Chrudošovi?

2 herci. Délka 50 minut.

Podzimní pohádka 

aneb Skřítek Třešnička a červené jablíčko

Na zahrádce právě dozrávají jablíčka. Na to nejhezčí čeká ježek Bodlinka. Jenže jeho jablíčko se najednou ztratí a ježek Bodlinka začne poplakávat. Tak to přeci náš skřítek Třešnička nemůže nechat! Hned se vydá jablíčko hledat a zažije přitom pěkné dobrodružství.

2 herci. Délka 45-50 minut.


Zimní pohádka 

aneb skřítek Třešnička a Paní Zima

Napadne sníh, vánoce jsou pryč a po nich je ještě dlouhý díl zimy. Kytičky dávno spí a na zahrádce je ticho. Zvířátkům začne být dlouhá chvíle, protože venku není žádná zábava. To je příležitost pro skřítka Třešničku. Ani ho nenapadne, že by chtěl zimu prospat a vymyslí pro zvířátka spoustu legrace.

3.herci, hodně převleků, délka 50 minut.